Natečaj Nariši obleko 2024

V četrtek, 25. januarja 2024 je potekala na Srednji šoli za storitvene dejavnosti in logistiko svečana prireditev natečaja Nariši obleko.

Predstavili so izbrane izdelke učencev ter razglasili 10 finalistov, ki so še posebej izstopali s svojimi modnimi skicami.

Prireditev se je začela udarno s plesnimi hip hop nastopi učencev, kjer je sledil nagovor organizatorjev in seveda modna revija učenk izobraževalnega programa »ustvarjalec modnih oblačil«.

Med razglasitvijo 10 finalistov je na oder stopila tudi učenka naše šole, Klara Klepej iz 7.a. Komisijo je prepričala s svojim izdelkom narejenim v tehniki lepljenke iz blaga.

V delavnici, kjer srednješolci rišejo, režejo, šivajo in ustvarjajo nove modne kose si je bilo mogoče ogledati številne čudovite izdelke sodelujočih učencev. Komisija je pri izboru nagrajencev imela težavno nalogo, saj je prispela množica čudovitih modnih skic. Tudi številne učenke in učenci iz OŠ Štore so sodelovali s svojo modno risbo in vsem izbranim in uvrščenim na razstavo iskreno čestitam.

Sodelujoči učenci na razstavi Nariši obleko v Celju:

1. Lina Dobovišek, 2.a
  2. Ivana Kotnik, 5.a
  3. Klara Klepej, 7.a
  4. Lara Jelenc, 7.a
  5. Neža Vouk, 7.a
  6. Zoja Fajs, 7.b
  7. Eva Živa Komel, 8.a
  8. Amra Badžić, 8.a
  9. Tisa Salobir, 8.a
  10. Julija Mastnak, 8.a
  11. Iva Vrečko, 8.a
  12. Anej Toplak, 8.a
  13. Ilhana Goran, 8.a
  14. Neža Selič, 9.a
  15. Patricija Verhovšek, 9.

Čestitam vsem sodelujočim!

Mentorica: Urška Babuder, prof.lik.umet.