Z današnjim dnem se zaključuje akcija spodbujanja skupnega branja. V okviru akcije in sodelovanja z Občino Štore je gospod župan Miran Jurkošek prvošolcem podaril slikanico Prav je  – ni prav.

Skupno branje pomeni, da beremo v družini, in sicer starši in stari starši otrokom in obratno ter sorojenci med seboj. Hkrati je branje tudi pot k znanju. Ko beremo zgodbe, romane, poezijo, drame, razvijamo številne spretnosti, ki nam koristijo v vsakdanjem življenju in pri delu. Ko beremo, da bi se učili, se hkrati tudi učimo brati – hitreje, natančneje, učinkoviteje. Dober bralec ni tisti, ki le hitro bere. Potrebno je brati z razumevan­jem in povezovanjem.

Učenci, berite še naprej, saj z branjem ne boste postali le boljši učenci, ampak tudi boljši ljudje.